Kryeveprat arkitekturore që nuk mund t’i lesh pa vizituar

Ndërtesat janë disa nga veprat e artit më të mrekullueshme që bota ka. Më poshtë renditen disa nga ndërtesat më mbresëlënëse, sipas Bussines Insider. La Sagrada Familia Qendra Fulton, New York Shkolla e gramatikës  Penleigh dhe Essendon në Melbourne, Australia Tempulli i Artë, Amritsar, Indi, me një strukturë mahnitëse   Las Lajas Sanctuary në Narino, Kolumbi. Është…

Ushqimi që ju zgjat jetën

Për personat që duan të luftojnë sëmundjet mendore, duhet të konsumojnë sa më shumë ushqime pikante, sepse ato ndikojnë për jetëgjatësinë. Shkencëtarët e universitetit të Harvardit, kanë zhvilluar një studim masiv ku janë përfshirë rreth gjysmë milionë kinezë, dhe kanë dalë në përfundimin se ushqimet me erëza djegëse, duhet konsumuar,…

Instagrami, çfarë nuk duhet të postoni

Instagrami është  një nga rrjetet sociale që përdoret më shumë nga të rinjtë. Pëlqehet për publikimin e fotove të ndryshme, selfieve, videove të shkurtra dhe dëshira për të patur sa më shumë followers.  Por, ka disa gabime që bëhen kur postojmë, të cilat nuk janë shumë të pëlqyeshme për…

Page 3 of 12«12345»10...Last »