5 pajisje multifunksionale që çdokush do ti dëshironte në kuzhinë!

Sot gatimi është bërë shumë më i thjeshtë dhe i shpejtë falë risive të teknologjisë dhe falë pajisjeve elektroshtëpiake, të cilat na i lehtësojnë proçesin e gatimit duke e shndërruar  atë në art dhe kënaqësi të vërtetë. Dyqantaxi.com na rekomandon disa grirëse multifunksionale, të cilat janë tejet të nevojshme…

Spageti me midhje

Për të gatuar këtë recetë na nevojiten këta përbërës: -1 kg midhje të zeza -500 gr spageti -250 gr domate të vogla (pomodorini) -pak vaj ulliri -Kripë -Majdanoz -Spec i kuq djegës -1 thelpi hudhër Përgatitja: Në një tigan hedhim pak vaj ulliri, më pas shtojmë hudhrën e shtypur…

Si të filetoni peshkun

Kjo metodë vlen për shumë lloje peshqish. Ka dhe disa lloje që kërkojnë mënyrë tjetër filetimi. Hapat e mëposhtme i keni të ilustruara edhe në foto. Fotoja është e ilustruar në natyrë, por e njëjta gjë vlen edhe po t’a filetoni në shtëpi. 1. Vendoseni peshkun në një sipërfaqe…

Tava e shijshme me raviol

Ua erdhi miku, çfarë të bëjë, çfarë të bëjë? Një gatim i shijshëm, i shpejtë vetëm për 10 minuta. Ja si t’a përgatisni dhe cilët përbërës ju duhen: -Një tavë -Ravioli si në video -Salcë e kuqe -Djathë kaçkavallë i grirë Ju bëftë mirë, edhe mikut gjithashtu. Easy Ravioli…

Banane & Çokollatë

Nese e keni qejf bananen edhe çokollatën të ndërthurura sëbashku? Ja një ide sesi t’i konsumoni të dyja, në një forëm të shijshme edhe të shpejtë… Mit diesem Nachtisch sorgst du für große Augen! Posted by Geniale Tricks on Tuesday, February 16, 2016

Page 2 of 3«123»