Tost në tavë (super shije)

Të gjithë kemi ngrënë tost,por jam e sigurtë që s’do u shkonte në mendje që ju mund të bë tost edhe në tavë :D. Duke e çuditshme por është shumë e shijshme. Për këtë gatim ju nevojiten: – bukë të vogla – tavë qelqi – proshutë (sallam) – djathë…

Fileto pule të marinuara

Fileto pule është mishi më i mirë që mund të konsumoni, është pa yndyrna dhe nuk shton në peshë. Fileto, ju e dini që ka një përbërje të lartë të proteinave. Jua këshilloj të gjithë atyre që shkojnë në palestër. Është gjithashtu një ushqim i lehtë si për organizmin…

Fruta dhe art

Ka shumë mënyra kreative dhe argëtimi në pjesën e gatimit. Sot do t’ju mësojë se si të bëni me fruta një iriq dhe më pas postojeni në isntagram si një ide apo arritje në kuzhinë :P. Pas shakas tani le të fillojmë me njëherë me përgatitjen. Ja çfarë ju…

Një mëngjes i bukur

Dëshironi të hani një mëngjes ndryshe? Pse jo t’ja bëni si dhuratë vetes ose dikujt tjetër. Një dekor special për një mëngjes të shijshëm.Më ndiqni mëposht dhe ta shihni se sa e lehtë është të bëni art në kuzhinë. Nuk do t’ju besohet se si me një kokërr vezë…

Page 1 of 3123»