Check also

6 produktet që duhet të keni me vete për një kamping të paharrueshëm në natyrë

Po planifikoni një kamping me miqtë apo familjen tuaj dhe nuk e dini ende se ku të gjeni të gjitha gjërat që ju nevojiten?

Dyqantaxi.com na sugjeron një listë me plot 42 artikuj që mund t’ju duhen për kampingun tuaj ideal.

Nuk do të keni më nevojë të shpenzoni orë të tëra për të parë produktet e kampingut nëpër dyqane të ndryshme, pasi përmes Dyqantaxi.com mjafton vetëm një klikim për të zgjedhur të gjithë artikujt e dëshiruar, të cilat ju vijnë brenda 24 orësh në adresën tuaj.

Ja cilat janë 6  nga produktet më të nevojshme për një kamping të paharrueshëm në natyrë:

  1. Dyshek Intex dopio

Një dyshek me ajër,  ideal për tu përodrur si në ambjentet e jashtme, ashtu edhe në ato të brendshme. Ka përmasa të bollshme për dy persona dhe transportohet lehtë duke zënë shumë pak hapësirë. Gjithashtu, te Dyqantaxi.com mund të gjeni dyshekë të tjerë kampingu të parmasave të ndryshme.dyshek intex

  1. Çantë kampingu me depozitë uji

Një çantë e bollshme kampingu, e cila do t’jua bëjë më komod udhëtimin tuaj në natyrë. Ajo është e pajisur me një depozitë uji të brendshme me kapacitet 3 litra, që do t’ju mundësojë të shuani etjen ndërkohë që vazhdoni ecjen. Ajo është praktike për mbajtjen edhe të aksesorëve të tjerë Brenda çantës.cante me depozite

  1. Zgarë për barbekju

Një zgare me qymyr, portative për barbekju, e cila paloset lehtësisht duke u shndërruar  në në valixhe, pa zënë kështu shumë hapësirë gjatë transportit. Një shumëllojshmëri zgarash me përmsa dhe forma të ndryshme i gjeni këtu.zgare barbekju

  1. Pajisje peshkimi

Nëse po shkoni në kamping pranë një lumi, liqeni ose deti dhe nuk doni ta humbisni mundësinë të peshkoni, atëherë pajisjet e nevojshme për peshkim mund ti gjeni këtu.pajisje peshkimi

  1. Karikues me energji diellore

Nëse keni mbetur pa komunikim apo pa shkrepur fotot tuaja të preferuara gjatë një udhëtimi në natyrë, vetëm sepse bateria e celularit ju ka mbaruar, tashmë e keni një zgjidhje përmes këtij karikuesi me energji diellore. Ai karikohet vetë teksa ju ecni dhe është i përshtatshëm për Iphone 6 plus, 5s, 5, 4s, 4, Ipad mini, Samsung Galaxy S5 S4 S3, Blackberry dhe USB të tjera.karikues me energji diellore

  1. Elektrik Led Lender

Ky elektrik përfshin 90 burime drite dhe ka një rreze prej 150˚ gjerësie. I përshtatshëm  nëse jeni në biçikletë, duke ecur, vrapuar ose duke u ngjitur nëpër lartësi në perëndim të diellit. Ai është i vogël dhe kaq komod në dorën tuaj sa pothuajse nuk do e ndjeni fare gjatë gjithë kohës, teksa mund të vështroni qartë rrugën tuaj por edhe do mund të shiheni qartë nga të tjerët. Përveç ngjyrës së gjelbër, ky elektrik është i disponueshëm edhe në disa disa ngjyra të tjera, si: blu, rozë, portokalli,dhe të verdhë.elektrik led

Burimi : Lady Albania 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *